Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Hanımların vücut tipine göre elbise seçimi yapması hem şıklık hem de tarzlarını ortaya koyabilmeleri açısından son derece önemlidir. Vücudunuza uymayan kıyafetler seçtiğiniz takdirde güzelliğinize gölge düşürdüğünüz yetmezmiş gibi insanların karşısında da komik bir durumda kalabilirsiniz.

Vücut tipine göre elbise seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken ufak detaylar sizi olduğunuzdan daha uzun ya da zayıf göstermenize yardımcı olacaktır. Mesela kısa boylu bayanlar kıyafet seçiminde tek renk elbiseleri tercih edebilirler. Bu tek renk elbiseler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ayrıca diz altında veya ayak topuğunuzu bir karış üzerinde olan elbiseleri tercih etmemelisiniz.

Bu tarz elbiseler sizi daha da kısa gösterecektir. Elbise seçiminiz ya diz üstünde olmalı ya da ayak bileğini örtecek uzunlukta olmalı. Pantolon seçiminde ise vücudunuza oturan İspanyol paça pantolonlar da sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir. Uzun boylu ve biraz kilosundan şikâyetçi hanımlar için ise kesinlikle kilolarını saklamak adına aşırı bol kıyafetler giymelerini önermiyoruz.

Çünkü bu kıyafetler kilolarınızı saklamaktan ziyade sizi daha da iri gösterecektir. Kollarının genişliğinden şikâyetçi bayanlar da kolsuz elbiseler yerine dökümlü kolları olan elbise ya da bluzları tercih edebilirler. Geniş omuzları ve göğüs bölgesi geniş olan hanımların dar yakalardan uzak durarak v yakalara yönelmesi onları daha şık gösterecektir.

 

58a5b866d55a89f27644e465dd1d83df

KADINLAR VE VÜCÜT TİPLERİ VE GİYİM ÖNERİLERİ

ARMUT  VÜCUT TİPİ

Türkiye de en çok görülen vücut tipidir.Göbek ve kalçalara yoğunlaşan kilolara dar üst yapısına sahip kadınlarımız az yağlı porsiyonları küçük ve genellikle sebze ile beslenmeleri gerekir tabi bunun yanında da spor gerekli.

Bu tür vücut tipleri aksesuarlarını ön planda tutulmalıdır dar giyinmekten kaçınmalılar kalçalarını kapatacak tunikler çeketler giyin ama bol kiyafetlerde giymeyin üzerinize biraz oturan şeyler giyin

SÜTUN VÜCUT TİPİ

Dikdörtgen vücuda uzun bacaklara sahip olan kişilerdir ve küt bir boyna sahip kişilerdir.Bu vücuda sahip kişiler porsiyonları küçük tutup bol bol yağ yakıcı içecekler tüketmelidirler.

Bu tür vücut tipleri omuzları mükemmeldir kolsuz kıyafetler giyebilirler  yakası v şeklinde olan kıyafetler boynunuzu daha uzun ve daha ince gösterecektir kemer takmamaya öze gösterin  elbiselerde ortası bollasan tarzı şeçim yapın

ELMA VÜCUT TİPİ

Büyük bir karın dolgun göğüsler ve karın genişliğinde basen bu tipte de kadınlar da çok görülmektedir.Vücutları kilo almaya çok meğillidir. Yemeklerde çok dikkatli olmalıdırlar.

Öncelikle karın bölgesinden uzak tutulmalı gözler uzun v yakalar kullanılmalıdır boyuna çizgili bluzlar basene inen ceketler düşük bel pantolonlardan kaçınılmalı dar paça yerine boru paça kullanılmalıdır

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

Kalçaları ve göğüsleri dolgun ve beli incecik olan vücut tipidir.

Dalgalı,renkli,desenli üstlerden kaçınmalılar  özellikle belinizi vurgulayan büzgülü kıyafetler tercihiniz olmalı düşük belli pantolonlar tercih edin

ÇİLEK VÜCUT TİPİ

Gövdesi kısa kalçası ve göğüsleri küçük  bacakları uzun olan kadınların vücut tipidir.Yemeklerinize dikkat edin gövdesi kısa oldukları için kilo almaya meğillidirler.

Vücut tipine göre elbise seçimi hakkında ki makalemizin sonuna geldik beğendiğinizi umuyorum. Eklenmesini veya düzeltilmesini istediğiniz bir husus olursa yorumda belirtmeniz yeterlidir. Sağlıcakla Kalın…