Şal Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Şal Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Günümüzde şallar artık çok moda pek çok kişi eşarp yerine farklı takabilme olanakları sağlayan şallara doğru yöneliyor. Şalların birçok çeşidinin olması kullananlar için tercih sebebi oluyor. Günümüzde en çok tercih edilen şal şüphesiz ipek şallar rahatlık ve yumuşak dokusu ile kullananların baş tacı fakat 0 ipek şal bulmak çok zor çünkü belirli markalar haricinde içerisinde en fazla %30 ipek gerisi başka kumaşlardan oluşan şallar 0 ipek şal adıyla satılıyor.

Şallar daha birçok esasa göre ayrılır kumaşı, sertliği-yumuşaklığı, dantelli-dantelsiz, naylon karışımlı, desenli-desensiz ve birçok seçenek vardır. Fakat hepsinde dikkat edilecek husus kumaşın kalitesidir. Bunun haricinde yıkanma talimatına uygun yıkanmalı ve kurutulmalıdır.

Kombini tamamlayan önemli aksesuarlardan bir tanesidir. Yanlış seçim yapınca pek de hoş bir görüntü olmuyor. İpek şal kullanımı ve rahatlığı bakımından gayet iyidir. Tesettürlü bayanların gün içinde rahat ve şık olmaları için şalların doğru seçilmesi gerekmektedir.Şal seçerken kumaşın kaygan olmamasına dikkat edin eğer kaygan bir kumaş tercih ederseniz gün içinde başınızda kayacak modeli bozulacaktır ve bu da sizi rahatsız edecektir. Özellikle tafta şal kullanan arkadaşlarımızın bu hususa dikkat etmesi gereklidir. Kalın ve sıkı kumaşlı ipek şallar modelleri ile bağlama şeklinize göre bozulmayan bir yapıya sahiptir ve gün boyunca rahat olmanıza yardımcı olur. Şal alırken dikkat edilecek olan şeyler ise :

  • Yumuşaklığı
  • Rengi
  • Özelliği
  • Deseni

Şal alırken dikkat edilmesi gereken hususları anlatmaya çalıştık beğeneceğinizi umuyorum. Sağlıcakla Kalın…