Renkler ve Karakter Analizi

Renkler ve Karakter Analizi

Renkler ve Karakter analizi, karakterim hangi renk diyenlerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesini makalemizde yanıtlamaya çalışacağız. Renklerin kişiler bazında birçok etkileri kanıtlanmış bir durum olmaktadır. Günümüzde birçok kişi karakteristik özellikleri çözmede insanları bu tarz yöntemlerle tanımaya çalışmakta birincidirler.

Aslına bakarsanız renkler gerçekten karakterlere etki etmekte midir, yoksa renklere ait karakter analizleri tamamen uydurmaca mıdır tartışılır. Herkesin renklerin kendine şans verdiğine dair inancı ya da renk analizlerine bakarak işte ben bu rengim diyen konuşması içinden geçmiştir. Ya da uygulamalı olarak hayatına sokmuştur. Peki, kısaca karakteriniz ne renk net açıklamalarla anlatmaya çalışacağız. İlk olarak kırmızı rengin insan karakterine uyumundan bahsedeceğiz.

!! Ben buraya yanlış geldim ben renklerin psikolojik anlamı olup olmadığını öğrenmek istiyorum derseniz aradığınız şey Renklerin Psikolojik Anlamları  ise 🙂 bağlantımıza tıklayarak o makalemizde renklerin psikolojik anlamı olup olmadığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. 

Kırmızı agresif, heyecan ve aşkın rengidir. Kırmızı samimiyeti, gücü, heyecanı ve agresifliği simgelemektedir. Kırmızı solunumu hızlandırır ve kararlarda hızlı olmayı, beklentiyi arttırmada etkisi vardır. Kırmızı renkli objeler insanların hemen dikkatini çekmektedir. 22943455-Multicolored-people-sitting-at-a-round-table-Isolated-render--Stock-Photo

Mavi ise yalnızlığın, sadakatin ve güvenin rengidir. Mavi mükemmel bir renk olmasına rağmen doğal bir iştah kapatıcıdır.Bu yüzden mavi kullanımda kilo almak isteyenler mutlaka dikkat etsin. Özellikle koyu mavi kıyafetlerden kaçınılmalıdır. İş görüşmelerinde mavi kıyafet tercih etmek işe kabul edilmenize fayda sağlayabilir.

Sarı renk aydınlığı, şakacılığı ve özgürlüğü sevenleri temsil eder. Sarı giyinmeyi sevenler değişkenliği sever, çapkın ve şıpsevdi bir karakter gösterebilir.

Yeşil renk sakinleştirici ve görme gücünü artıran bir renktir.Sinir sistemi üzerinde muhteşem bir rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Bir televizyon programına çıkacaksanız yeşil rengi giyin ve rahatlatıcı gücünü görün.

Beyaz ise en doğal ve saf bir renktir. En güzeli masumiyeti barındırır. Beyaz ışığı yansıtır ve mekânı serin tutar. Gelenek ve göreneklerimiz de gelin beyaz giyer ve bu da temizliği, saflığı göstermektedir. Yaz rengi olduğu için çoğu kişi serinlik için beyazı tercih eder.

Renkler ve karakter analizi sorusuna yanıt vermeye çalıştık Sizlerde bu renkler içerisinde  karakteriniz hangi renk okuyun ve en doğru rengi seçip ona göre giyinebilirsiniz. Sağlıcakla Kalın…